17 Ekim 2013 Perşembe

HOMEMADE CORN BREADThere is no such a good thing as starting to the day with the smell and the taste of homemade bread. Happy stomacs, happy people!

Corn is one of the major products in northeast part of  Turkey and people living there consume a lot corn and corn flour in their kitchen. Today’s bread is from this region: Black Sea style corn bread. Yummy! 

11 yorum:

 1. Bence de yummy kuzum :))

  Ama mısır ekmeğindense alttaki kedicikli örtünün daha çok dikkatimi çektiğini itiraf etmeliyim hehee

  YanıtlaSil
 2. Kedili mutfak örtüsünü -garip ama- bir katedralin hediyelik eşya dükkânında bulmuştum kuzum. Dolap bekliyordu, mısır ekmeği sayesinde gün yüzü gördü :) .

  YanıtlaSil
 3. Yogurtla cok severim❤️❤️❤️

  YanıtlaSil
 4. Ortu❤️❤️❤️❤️ harika❤️❤️❤️

  YanıtlaSil
 5. Biz de mısır ununa bulanmış hamsi tavayla çok severiz mısır ekmeğini Sibel :) .
  Kedili örtü Salisbury Katedrali'nin hediyelik eşya dükkânından yolun düşerse o taraflara.

  YanıtlaSil
 6. Mısır ekmeği ve Hamsi olmalı birlikte:)
  Örtü harikaymış, daha sık kullanmalısınız:)

  YanıtlaSil
 7. Bir de laz usulü turşu, Semi :) . Normalde balığı bol roka-domates salatası ile severiz ama mısır ekmeği-hamsi ikilisinin yanında turşu da süper gidiyor. Buralarda bir iki balıkçının "Turkish hamsi" diye çığırdığını duyduk ama bir türlü elimiz gidip de alamadık o şaşı bakan hamsicağızlardan. Olsa da yesek şimdi mis gibi...
  Kedili örtü dolap diplerinden günyüzüne çıktı, kadir kıymeti daha çok bilinecek tarafımızdan artık :) .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Turşu kavurması bilir misin?

   Sil
  2. Yapmayı değil ama eşin dostun annesinden bir büyüklük yapıp pişiren olursa lüpletmeyi bilirim :) .

   Sil
 8. Mısır ununu Bodrum'lu kadınlar azıcık bazlama hamuruna ekliyorlar ve çok da iyi yapıyorlar.Dev bir kurabiye gibi görünüyor bu ekmek, çok güzel.Ama kedili örtü de bir harika.

  YanıtlaSil
 9. Bir de Bodrumlu kadınların bazlamasını denemeli o zaman bir daha yolumuz o taraflara düştüğünde, mısır unu lezzetine lezzet katıyordur herhalde. Şimdi fotoğrafa bir daha bakınca, gerçekten kurabiyeye benziyor. Kurabiye gibi sade sade bile yeniyor zaten bu mısır ekmeği değil mi :) . Kedili örtü aldığı iltifatlarla bizi utandırdı bunca zaman dolap köşelerine terk ettiğimiz için kendisini :) .

  YanıtlaSil

Thanks for your comments!